فرش ابریشم نانو قابلیت ثبت تصویر دارد

ابریشم مصنوعی از الیاف مصنوعی مصنوعی ساخته شده است که از سلولز خالص تشکیل شده است. مواد خام در فرآیند پیچیده ای قرار می گیرند که شامل مواد شیمیایی بیشتری است. نتیجه یک نوع ابریشم مصنوعی است که ظاهر و احساس درخشانی دارد. در نگاه اول، هر دو ابریشم طبیعی و مصنوعی ممکن است یکسان به نظر برسند، اما در واقع چندین تفاوت بین این دو وجود دارد.

ابریشم طبیعی در لمس نرم تر و نرم تر به نظر می رسد. بر ترین فرش در بین فرش ابریشمی فرش ابریشم نانو است در حالی که ابریشم مصنوعی نیز نرم به نظر می رسد، اما دارای سفتی جزئی است که در ابریشم طبیعی وجود ندارد.

ابریشم طبیعی با استحکام کششی فوق العاده ای بادوام است که از مقاومت کششی نایلون پیشی می گیرد که به خودی خود ماده ای قوی و بادوام محسوب می شود. فرشی که از ابریشم طبیعی ساخته شده باشد با مراقبت و نگهداری مناسب نسل ها دوام می آورد. ابریشم مصنوعی استحکام کششی کمتری دارد. شکننده تر است. الیاف راحت تر می شکنند.

فرشی که از ابریشم مصنوعی ساخته شده است، چند سال دیگر به دلیل الیاف شکسته، کهنه به نظر می رسد. نمی توان آن را به عنوان میراث خانوادگی منتقل کرد.

معایب خرید فرش ایرانی ابریشم مصنوعی
هنگام تصمیم گیری بین خرید فرش ایرانی ابریشم طبیعی یا مصنوعی، بسیاری از افراد خود را با همین تعارض مواجه می کنند. آیا باید برای فرش ایرانی ابریشم طبیعی هزینه بیشتری پرداخت کنند یا به فرش ایرانی ابریشم مصنوعی ارزانتر بسنده کنند؟

حقیقت این است که ممکن است برای فرش ابریشم مصنوعی هزینه کمتری بپردازید، اما این فرش امتحان زمان را نخواهد داشت. اگر مجبور شوید ظرف چند سال آن را تعویض کنید، در واقع هزینه بیشتری برای فرش های متعدد پرداخت خواهید کرد و مهم نیست که چقدر خوب به نظر می رسد، نمی توانید آن را به نسل بعدی منتقل کنید.

از طرف دیگر فرش ایرانی ابریشم طبیعی یک سرمایه گذاری است. شما یک بار برای آن هزینه می کنید و به نسل های بعدی منتقل می شود و با افزایش سن ارزش بیشتری پیدا می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.