نور لامپ زنون سرامیکی موجب سرطاان پوست می شود

دمای رشته با دمای رنگ نور ساطع شده مطابقت ندارد زیرا تنگستن یک جسم سیاه ایده آل نیست. دمای رنگ حدود 60 تا 80 کلوین بالاتر از دمای رشته (در محدوده لامپ زنون سرامیکی) است.

دلیل آن انتشار وابسته به طول موج تنگستن فلزی است که با طول موج های کوتاه تر کمی افزایش می یابد.

به منظور دستیابی به دمای رنگ بالاتر، به عنوان مثال برای اهداف نورپردازی و نورپردازی صحنه و برای کارهای عکاسی، لامپ های رشته ای مربوطه با درجه حرارت رشته های بسیار بالا کار می کنند که دمای رنگ 3400K را امکان پذیر می کند. عمر سرویس بر این اساس در برخی موارد به چند ساعت کاهش می یابد.

علاوه بر این، اغلب از فیلترهای محافظ حرارتی استفاده می شود که باعث افزایش بیشتر دمای رنگ می شود. لامپ آینه دو رنگ را نیز مقایسه کنید.

از سوی دیگر، لامپ‌های رشته‌ای اغلب با ولتاژ پایین (کم نور) کار می‌کنند تا نوری شبیه به شمع‌ها (حدود 1600K) یا آتش ایجاد کنند.

حتی اگر سایر منابع نور مصنوعی (مانند لامپ‌های تخلیه گاز با فشار بالا، لامپ‌های قوس کربنی، ال‌ای‌دی) از این مقدار فراتر رود، بنابراین لامپ‌های رشته‌ای برای کاربردهایی که باید در آنها نور متمرکز شود، مانند پروژکتورها و پروژکتورها، بسیار مناسب هستند.

به دلیل اینرسی حرارتی رشته، لامپ‌های رشته‌ای که با شبکه اصلی یا ولتاژ متناوب فرکانس پایین کار می‌کنند، فقط نوسانات جزئی در روشنایی نشان می‌دهند. مدولاسیون روشنایی در دو برابر فرکانس کاری قوی تر است هر چه رشته نازک تر باشد.

بنابراین به ویژه در مورد لامپ های با توان کم برای ولتاژ اصلی مشخص می شود و برای لامپ های رشته ای با ولتاژ 15 وات و 230 ولت حدود 30 درصد است.به دلیل اینرسی حرارتی رشته، لامپ‌های رشته‌ای که با شبکه اصلی یا ولتاژ متناوب فرکانس پایین کار می‌کنند، فقط نوسانات جزئی در روشنایی نشان می‌دهند.

با این حال، برخلاف لامپ های رشته ای، لامپ های فلورسنت طیف نوری پیوسته تولید نمی کنند، به همین دلیل است که شاخص رندر رنگ اغلب بدتر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.